زندگينامه شهید نصرت ا... یزدی               


     *نگاهی به زندگي شهید نصرت ا... یزدی              *

بسم الله الرحمن الرحیم


نام شهید : نصرت ا... یزدی                                                سن شهادت : 54
نام پدر : محمد مهدی                                                       محل خدمت :اداره کل مخابرات منطقه 3(ناحیه 3 تلفنی)
تاریخ تولد : 1312                                                          آخرین سمت : موزع
محل تولد : کرج                                                             میزان تحصیلات : ششم ابتدایی
تاریخ شهادت : 6/7/66                                                     محل شهادت :پرندک

 

خلاصه:

شهید یزدی در تاریخ 1/8/1312 در ساوجبلاغ بدنیا آمد وی در زمان حیات پربرکت خویش انسانی وارسته
و مومن بود .در تمام فعالیتهای بسیج و انجمن اسلامی اداره فعالیت چشمگیر داشت. از لحاظ اخلاق و رفتار
و تعهد کاری الگو و سرمشق دیگر همکاران بوده ، سرانجام بعد از عمری مجاهدت و تلاش در جریان مانور
منطقه نظامی پرندک تهران براثر اصابت تیر به شهادت رسید .
2 دختر و 3 پسر از وی به یادگار مانده است .

مزار : اشتهارد

زندگی نامه :
او در سال 1312 هجری شمسی، در خانواده ای مکتبی و مذهبی، از روستاهای اطراف تهران دیده به جهان گشود. تا کلاس ششم ابتدایی تحصیل کرد. از همان ابتدا، راه کسب روزی حلال را از پدرش آموخت. او همچنان به کار و تلاش و کمک به پدر و مادر ادامه داد، تا عاقبت هنگام انجام وظیفه ی سربازی فرا رسید. وی چون مخالف نظام شاه بود، علاقه به سربازی و خدمت به آن نظام را نداشت، و همیشه در حال فرار از خدمت بود. بالاخره، هر طور که بود، بالاجبار خدمت سربازی را به پایان رسانید و ازدواج کرد؛ و حاصل ازدواج او 5 فرزند بود.
او فردی بسیار خوش اخلاق و مهربان بود. قبل از انقلاب در مسجد فعالیت های زیادی داشت، و در همه ی راه پیمایی ها شرکت می کرد. از این که شاهد پیروزی انقلاب بود و در پرتو جمهوری اسلامی زندگی می کرد، بسیار خشنود بود.
بدواً در ناحیه ی 3 شرکت مخابرات تهران استخدام شد، و در بسیج اداره فعالیت هایی داشت؛ و در تمام انتخابات، مسئول صندوق های مسجد محل بود.
روزهای بعد از انقلاب سپری شد، تا این که جنگ تحمیلی پیش آمد. ولی او همچنان به فعالیت هایش ادامه می داد. چون بیمار بود، به کارهای پشت جبهه نظیر کمک به مجروحین شیمیايی می پرداخت. سرانجام، برای ترویج اسلام و کارهای تبلیغاتی، از سوی مخابرات به کردستان عزیمت کرد، و به فعالیت هم پرداخت ....
و در مانور سال 1366 ، مصادف با هفته ی جنگ، با گلوله ای که به قلبش اصابت کرد، شربت شهادت را سر کشید؛ و در آغوش رحمت حضرت دوست، آرام گرفت.
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
ای شهیدان ! ای شما، که هجرتی عظیم کردید؛ و از خاک تا خدا، به قله ی رفیعی رسیدید، که همه کس را یارای صعود به آن قله نیست ! شما که قطعه قطعه ی پیکر گلگون و گاهی سوخته و گاهی ماه ها و سال ها در بیابان مانده تان را، سنگ، سنگ کوی پرواز تا ابدیت کردید، اکنون، چه خوش در جوار رحمت « الله » آرمیده اید. مبارک باد بر شما، اقامت تان در بهشت رضوان؛ و یادتان، هماره، گرامی !


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد