زندگينامه شهید ولی ا.. حکمت شعار                 


     *نگاهی به زندگي شهید ولی ا.. حکمت شعار               *

بسم الله الرحمن الرحیم


نام شهید : ولی ا... حکمت شعار                                                محل شهادت : فکه
نام پدر : عباسعلی                                                                نام عملیات : والفجر 1
تاریخ تولد : 21/5/1333                                                        محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه کل 2
محل تولد : شهمیرزاد                                                            میزان تحصیلات : دیپلم طبیعی
تاریخ شهادت : 22/1/62                                                        آخرین سمت : سرکشیک
سن شهادت : 30 سال
 


خلاصه :

شهید حکمت شعار  سال 21/5/1333 در شهمیرزاد بدنیا آمد . در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی حضوری فعال داشت . بعداز اخذ مدرک دیپلم ریاضی به استخدام شرکت درآمد در جریان قیامهای مردم در بهمن 1357 و جنگ تحمیلی حضور فعال داشته ، پس به سمت رئیس مرکز تلفن منصوب گردید . چند بار به جبهه اعزام و آخرین بار در منطقه عملیاتی فکه مفقودالاثر گردید در سال 1367 پیکر پاکش کشف و به خاک سپرده شد .

مزار : بهشت زهرا (قطعه 44 ردیف ... شماره ...)
 


زندگی نامه :
در سال 1333 ، در شهرستان سمنان ، به دنیا آمد . پس از طی دوران کودکی ، و در پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه و اخذ دیپلم ریاضی به استخدام شرکت مخابرات در آمد ، و پس از پیروزی انقلاب ، با کمک دوستان ، انجمن اسلامی را در مخابرات پایه گذاری کرد . با حمله ی عراق به ایران چندین بار به جبهه ی اسلام علیه کفر اعزام شد ، و با این که مسؤولیت مرکز تلفن را به عهده داشت ، جبهه را رها نکرد تا بالاخره در تاریخ 22/1/62 در عملیات والفجر یک شهید شد .
فرازی از وصیت نامه ی شهید :
این بار که به جبهه آمدم برای لبیک گفتن به ندای آسمانی و رهبر انقلاب است ، که حسین وار مسلمین را به کمک اسلام طلبیده بود ؛ امیدوارم مورد قبول خداوند کریم قرار بگیرد . و از امت خدا انتظار دارم که همراه رزمندگان شجاع اسلام به زیارت حرم مطهر سیدالشهدا( ع ) و حضرت علی ( ع ) نایل آیم .
ما که مالی نداریم ، این جان ناقابل ما هم فدای انقلاب اسلامی باد ، تا که ان شاء ا... خداوندن از سر تقصیرات ما بگذرد ! باید امام امت ، این نائب بر حق حضرت مهدی ( ع ) را یاری نمود ، برای من غصه نخورید و اشک نریزید و اگر دلتان سوخت یاد روز عاشورا بیفتید و برای حسین ( ع ) و سرور شهیدان و اجداد و اولاد و اصحابش که بدترین شکنجه ها و مصیبت ها را تحمل کردند گریه کنید تا خداوند اجر عظیم به شما عنایت کند . به این خاطر به جبهه ی حق علیه باطل شتافتم تا هم دینم را نصرت دهم ، و هم ادای دین نمایم ، و هم در این دانشگاه موقت و انسان سازی ، با عنایت پروردگار منان ، انسان شوم .
ای کسانی که زنده مانده اید راه امام امت را تمام و کمال ، ادامه دهید که سعادت دنیا و آخرت ، در آن است .
 

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد