زندگينامه شهید مقصود مهدی زاده علوی               


     *نگاهی به زندگي شهید مقصود مهدی زاده علوی              *

بسم الله الرحمن الرحیم


ننام شهید : مقصود مهدی زاده علوی                                    محل شهادت : فکه- تپه های الله اکبر
تاریخ تولد : 1332                                                        آخرین سمت : تکنسین
محل تولد : تبریز                                                          محل خدمت : اداره کل طرح و مهندسی خدمات مخابراتی
تاریخ شهادت : 26/02/1360                                            میزان تحصیلات : دیپلمه

 

خلاصه :

مورخه 30/6/1332 در شهر تبریز دیده به جهان گشود بعد از گرفتن دیپلم ریاضی به خدمت سربازی رفت و در سال 1356 بعنوان تکنیسین به استخدام شرکت مخابرات درآمد . جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی آغاز گردید ایشان دوباره برای خدمت فراخوانده و در خطه جنوب به فیض شهادت نائل گشت .

مزار : بهشت زهرا (قطعه 24 ردیف 08 شماره 1)

زندگی نامه :
ایشان در یک خانواده ی مذهبی و متوسط چشم به جهان گشودند؛ و در سن 4 سالگی، با خانواده اش از تبریز به تهران آمدند، که پس از به پایان رساندن دوره ی ابتدایی و متوسطه، در سال 1353 دیپلم اخذ کردند. پس از آن، به خدمت مقدس سربازی رفته و در سال 1356 خدمت خود را به پايان رساندند. پس از آن به استخدام شرکت مخابرات در آمدند. پس از چند سال خدمت، به منطقه ی جنگ حق علیه باطل اعزام شدند. در 6 ماه اوليه جنگ، ایشان یکبار در تاریخ 17/2/60 به مرخصی آمدند، و پس از ده روز ( دو روز زودتر از اتمام مرخصي ) به منطقه برگشتند و بلافاصله پس از این که از مرخصی به منطقه آمدند، در خط مقدم جبهه قرار گرفتند. ايشان، صبح روز 26/2/60 در حمله ی تپه های الله اکبر به درجه ی رفیع شعادت نایل آمدند.
شهید نامبرده، قبل از خدمت سربازی، در حین درس خواندن، فقط عشق به ورزش و فوتبال داشتند. ايشان در زمین های خاکی نازی آباد مشغول بازی بودند و چند سالی به خاطر پیشرفت در فوتبال، در تیم استقلال جنوب عضو بودند. سه سال قبل از گرفتن دیپلم، در کلاس سوم متوسطه، به خاطر فقر مالی و در قید حیات نبودن پدر، بالاجبار روزها را کار می کردند و شبها درس می خواندند. ایشان از لحاظ اخلاقی واقعاً زبانزد تمام محله و اعضای فامیل بودند. بسیار کم حرف و باهوش بودند، و در هر صورت، قسمت حق چنین بود که افتخار شهادت در خط مقدم جبهه را داشته باشند.
 

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد