يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨ |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اخبار > با کاروان نور بسیج مخابرات منطقه تهران بازدیدازموزه دفاع مقدس کرمانشاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کاروان نور بسیج مخابرات منطقه تهران بازدیدازموزه دفاع مقدس کرمانشاه

 

 

 

 

 

 

با کاروان نور
ساعت 8 صبح روز چهارم 20 اردیبهشت ماه است وباران به شدت می بارد. انگار آسمان هم برمظلومیت شهدا، جانبازان و رزمندگان این مناطق عملیاتی همراه با دلهای کاروانیان گریه می کندو باران رحمت در فصل اردیبهشت که نوعی موهبت الهی است  را به مردم می بخشد.

در حالی که دغه دغه سیلابی شدن اردوگاه کربلا را داریم کاروان آماده بازدید از موزه دفاع مقدس شهر کرمانشاه وبرگشت به تهران می شود .
اتوبوس ها طی گذر ازچند خیابان در شهر کرمانشاه به مقابل موزه دفاع مقدس این شهر رسیدند، در ابتدای بازدید یکی از راویان گزارش و خاطراتی برایمان تعریف کرد ومی گوید:
جنگ تحمیلی از کرمانشاه شروع شده و در کرمانشاه تمام شده است.
وی از خاطرات این موز می گوید که روزگاری پناهگاه مردم بوده و در شش ماهه آخر جنگ در یک روز که احتمال خطر حمله هوایی وجود داشته و مردم به داخل این پناهگاه می آیند یکی از منافقان کوردل به درون موزه می آید و با نور لیزر به هواپیما های دشمن گرای این محل را می دهد و هواپیماهای دشمن متجاوز اقدام به موشک باران پناهگاه می کنند و 75 نفر از مردم بی پناه شهید می شوندو این مکان که اکنون یک موزه در جهت ترویج فرهنگ شهادت وایثار ودرس هایی از دفاع مقدس  برای بازدید کنندگان است دارای غرفه هایی با عناوین ارتش، سپاه، هوا نیروز ارتش، جانبازان، شیمیای، آزادگان، بمباران شهر کرمانشاه، مرصاد، میدان جنگ، جهاد و غرفه سنگر می باشد.

 

بازدید از آثار باستانی  وتاریخی طاق بستان وحضور در  نماز  جماعت ظهر مسجد النبی  ،آخرین بخش بازدید سفرمان بود.  و درساعت 5 بعداز ظهر به مقصد تهران حرکت کردیم.


با خودم فکر کردم، کاروان راهیان نور برای کسانی که طعم جنگ را چشیده اند حال و هوای یک ریکاوری و به روز شدن را دارد ، به نظر می آید حضور نسلی که جنگ و دفاع مقدس را ندیده ودرک نکرده آشنایی بافرهنگ شهادت، دلاوری و ایثار دلیر مردان غیور که جان دادند و یک وجب از خاک را ندادند ضروریست.
دنیا نیز مانند این سفر ما به سرعت می گذرد پس باید از این سفر  ها بهره برد تا کوله بار سفر آخرت مان خالی نباشد.
سفرمان در حال پایان است واتوبوس کم کم دارد از کرمانشاه با کوهها وتپه های سبزش وطبیعت بهاری فوق العاده اش، دور ودور تر می شود.همه خانواده ها رضایت خود را از برنامه ریزی های با درایت تیم اجرایی بسیج اعلام می دارند .
من هم بر خود لازم دانستم از این تیم اجرایی منسجم و پر تلاش بسیج مخابرات منطقه تهران آقایان احقاقی فرمانده با درایت حوزه، مسعود همتی، مهرداد عبداله زاده، حسن طاهری، سجاد وظیفه، صادق رضایی، علیرضا ترابی، حجت الاسلام رستم پور امام جماعت، ، علی پاک طینت (تدارکات)، ابوالفضل صوفی (راوی) کشانی و توکل (رانندگان)، حمیدی آماد سپاه پاسداران خانم فاطمه فراهانی یادی می کنیم که با تلاش خستگی ناپذیر خود لبخند رضایت را برای کاروانیان ایجاد کردند، و به تلاششان خدا قوت و دست مریزاد بگویم.

عقربه ساعت 12 شب را نشان می دهد که همه به سلامت به تهران رسیدیم و با استقبال اسپند عزیزان بسیج به مجموعه ورزشی شهید یگانه (شادمان) وارد شدیم.
همچنین جا دارد ،از مدیران ارزشی ورزمنده بویژه مهندس ملک جعفریان  مدیر مخابرات منطقه تهران که با حضورشان در مراسم بدرقه و تماس های مکررشان  در طول سفرو آگاهی از برنامه سفر و تاکید بر انجام سفر بدون هیچ مشکلی، قدردانی کرد.

 

 

گزارش :آیت بذرافشان

عکس :علیرضا ترابی

 

20


٠٨:٥٠ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٩٩٩٤٤    /    تعداد نمایش : ٦٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 


/i
    اخبار گنجینه   یادداشت   گفتگو   نوشته های شما

    بیسیم چی   زخم های متبرک   مخابرات و جبهه ها   یاد یاران

 

بازديدکنندگان اين صفحه: 189895    |    بازديدکنندگان امروز : 204     |    کل بازديدکنندگان :  2631913    |    بازديدکنندگان آنلاين :  4    |    زمان بارگزاري صفحه :  0.26 ثانیه

كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به مخابرات منطقه تهران می باشد